Skip links

Web Analiz

Alice Creative Works

Web Analiz

Alice Creative Works

Web-sitenizin başta Google olmak üzere arama motorları tarafından daha kolay bulunması, dolayısıyla alanınızla ilgili yapılan aramaların sonuçlarında üst sıralarda yer alması amacıyla yapılan teknik optimizasyon ve içerik çalışmalarıdır.

Teknik olarak bakıldığında, günümüzde bir internet sitesi açmak, bir diğer deyişle “internette yer almak” oldukça kolay bir işlemdir. Bununla birlikte, bir internet sitesinden tüm potansiyeliyle faydalanarak markaya maksimum fayda sağlamak, çeşitli alanlarda uzmanlık gerektiren uzun bir süreç olacaktır. Bu süreç boyunca site sahiplerinin ve yöneticilerinin her daim faydalanabilecekleri - ve faydalanmaları gereken - bir hizmet olan web analizi, web sitesinin piyasadaki en önemli iki değişken olan arama motorları ve kullanıcılar ile olan ilişkilerinin detaylı bir haritasını çıkartır.

Alice Creative

İnceleme

İnceleme aşamasında, sitenizin teknik analizi yapılır ve temel eksikler saptanır. Bu sayede öncelikli olarak yapılması gereken işlemler belirlenir.

Kurulum

Bu aşamada, sitenizdeki eksikler de göz önüne alınarak, performans ve analiz için ihtiyaç duyulacak belli başlı araçların kurulumu tamamlanır.

Analiz

Her ay sonunda o ay için yapılan işler ve analiz raporu sizlerle paylaşılır. Buna ek olarak, altı ayda bir olmak üzere sitenizin detaylı analizi de sizlere sunulur.

Alice Creative Works

Web Analizi ile tüm süreçleri ölçümleme

Web analizi sürecinde mercek altına alınan çok sayıda değişken olsa da, öne çıkan ara başlıkları şu şekilde sıralamamız mümkün.

Analiz Süreçleri

Tüm Süreçler

Markanızın Hedefleri

Marka hedeflerini, genel olarak, markanızın internet ortamında başarmaya çalıştığı şeyler olarak tanımlayabiliriz. Başka bir deyişle hedefler; internette ne, nasıl başarılabilir, öncelikler neler olmalıdır gibi sorulara cevap verir.

Metrikler

Sayı ve oranlar olarak karşımıza çıkan metrikler, bir web sitesinin kaç kişi tarafından ziyaret edildiği ya da ortalama kaç kişiden dönüşüm alındığı gibi kullanıcı etkileşimine dair önemli detayları verir.

Anahtar Performans Göstergesi

Bir çeşit metrik olan anahtar performans göstergeleri; web sitesinin, belirlenmiş olan hedeflere ne ölçüde yaklaşabildiğini sayılar ve oranlar ile gösterir.

Kullanıcı Profili ve Davranışları

Burada web sitenizi ziyaret eden kullanıcılara dair; sitenize nasıl ulaştıkları, hangi sayfalarda ne kadar vakit geçirdikleri, bir ürün satın alıp almadıkları, nerelere tıkladıkları gibi önemli detaylar verilir. Siz de bu sayede hedef kitlenizi daha iyi tanıyabilir ve siteniz ile nasıl bir ilişki içerisinde olduklarını görebilirsiniz.

Reklam Performansı

Sitenizde yer alan reklamlardan ne kadar verim aldığınızı görebileceğiniz raporlardır. Reklam performansını iyileştirmek ve reklamlardan maksimum verim alabilmek adına önemli bir kategoridir. Üretilen içerikler, reklam kampanyaları, e-posta bültenleri ve dijital stratejinin diğer önemli elemanlarının, fikir aşamalarında koyduğunuz hedefleri ne ölçüde karşıladığı, nerelerde eksik kaldığı, kullanıcıların ihtiyaçlarına ne ölçüde cevap verebildiği gibi önemli sorulara cevap bulabilmenize ve web sitenizin geleceğine bu bilgilerin ışığında karar vermenize imkan tanıması açısından web analiz, web siteniz ve dolayısıyla markanız için önemini asla yitirmeyecek bir hizmettir.

ÇalışmaSüreci

Sizi ve Hedef Kitleyi Tanıma

Hedef ve KPI Belirleme

Organik Trafik Potansiyelinizi Belirleme

Operasyona Başlama

Teknik-İçerik Düzenlemeleri

Dönüşüm Performansını Arttırma

Tüm Süreçleri Optimize Etme

Aylık Bazda Performans Raporlama

öne çıkan

SEO Hizmetleri

Google ve diğer arama motorlarında markanızı öne çıkarmak için hemen şimdi teklif alın!

― Daha fazla bilgi al

Sosyal Medya İçerik Üretimi

Markanızı öne çıkaracak sosyal medya içerikleri üretiyoruz

― Daha fazla bilgi al

Dijital Pazarlama

İşinizi dijitale taşıyoruz, tüm kitlelere markanızı duyuruyoruz. Hemen şimdi teklif alın!

― Daha fazla bilgi al
123 thumbs up

Reklam Yönetimi

Dijitalde varlığınızı öne çıkaran reklamlar üretiyor ve raporluyoruz

― Daha fazla bilgi al
Tek merkezden yönetim

Sosyal Medya Yönetimi

Markanızın dijital danışmanlığı

Marka Danışmanlığı

Mevcut varlıklarınızı yönetme ve planlama

Dijital Varlık Yönetimi

Markanızı internet varlıklarında öne çıkarma

SEM Yönetimi ve Raporlama

%87

Sosyal Medya

Sosyal Medya çalışmalarımızdan sonra firmaların artan etkileşim oranı

%92

Marka Değeri

Planlı ve düzenli reklam çalışması sonucu artan marka değeri

%97

Gündemde

Çalışmalar sonucu firmanız dijital dünyada varlığını kanıtlar

Karar verdiniz mi? İşinizi konuşalım

İhtiyaçlarınıza yönelik çözüm önerilerimizi bizden dinleyin

Kurumsal iletişim

info@alicecreativeworks.com

Hızlı iletişim

0 (212) 999 91 81

Bu web sitesi, web deneyiminizi iyileştirmek için tanımlama bilgilerini kullanır.
Explore
Drag