Skip links

İçerik Üretimi

Alice Creative Works

Yer aldığınız sektör ne olursa olsun, müşteriye dönüştürmek istediğiniz - ve müşteriye dönüştürmek zorunda olduğunuz - kitlenin ilgisini çekmek için kaliteli içeriğe ihtiyaç duyacağınız tartışılmaz. Dolayısıyla her şeyden önce ilgi çekici ve faydalı içerik üretiminin dijital pazarlama çalışmalarının merkezinde yer alması

Kullanıcıların kaliteli içerik peşinde olduğu, arama motorlarının da onlara aradıklarını verebilmek için sürekli daha etkili bir hizmet sunduğu yoğun bir rekabete sahne olan internet ortamında özgün ve nitelikli içerik; hem arama motorlarının, hem de kullanıcıların dikkatini çekmenizde ve uzun vadede markanızı sektördeki rakiplerinden daha avantajlı bir konuma getirmenizde büyük rol oynayacaktır.

Etkili bir içerik stratejisi oluşturmak isteyen markaların göz önünde bulundurması gereken çok sayıda faktör vardır. Bu faktörler arasında öne çıkanlar; markanın bulunduğu sektör, hedef kitle ve özellikleri, tercih edilecek mecralar ve yoğunlaşılacak içerik formatlarıdır.

Etkili bir içerik stratejisinin geliştirilme sürecini, aşağıdaki başlıklar üzerinden açabiliriz

Alice Creative

Bilgi Alma

İçerik üretimine başlamadan önce, sizden markanıza en uygun içeriği üretmek için ihtiyaç duyacağımız detayları alıyoruz. (Öncelikleriniz, ürün/hizmetleriniz ile ilgili teknik detaylar vb.)

Araştırma

İçerik için araştırma süreci başlıyor. Araştırma bizim kaynaklarımız üzerinden yapılabileceği gibi, gerekli görülürse sizin sağlayacağınız bilgiler/dokümantasyon üzerinden de yapılabilir.

Üretim

İçerik ekibimiz, kendileri ile paylaştığımız brief ve varsa markadan gelen diğer detaylar doğrultusunda SEO standartları dahilinde tamamen özgün, kaliteli ve okuyucu dostu içerik üretimi çalışmalarına başlıyor.

Alice Creative Works

SEO Odaklı İçerik Üretimi

Etkili bir içerik stratejisinin geliştirilme sürecini, aşağıdaki başlıklar üzerinden açabiliriz

Analiz Süreçleri

Tüm Süreçler

Hedef Kitleyi Tanıma

İçerik, kullanıcıya direkt olarak hitap edeceğinden, öncelikle hedeflediğiniz kitleyi oluşturan kullanıcıları tanımak yerinde bir adım olacaktır. Hedef kitleyi iyi analiz ettiğiniz takdirde, onların istek ve ihtiyaçlarına cevap verecek içeriği üretmeniz de daha kolay bir hal alır.

Fikir ve Planlama Süreci

Yaratıcı içerik fikirleri ortaya atıp onları geliştirme ve hedef kitlenize ne şekilde hitap etmeniz gerektiğine karar verme, içerik üretim sürecinin bir diğer önemli parçasıdır.

İçerik Üretimi

Bu aşamada; alanında yetkin kişiler, farklı mecralar için metin, görsel ya da video gibi farklı formatlarda üretecekleri özgün içerikler ile, önceki aşamalarda ortaya atılmış fikirleri hayata geçirirler.

Tanıtım

Ne kadar iyi olursa olsun, yeteri kadar geniş bir çevreye yayılmayan bir içeriğin markanıza faydası da oldukça kısıtlı olacaktır. Doğru kanallar ve kişiler aracılığıyla yapılacak tanıtım kampanyaları, içeriğinizin daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlayacaktır. Dijital dünyada trendler sık sık ve hızlı bir şekilde değişiyor. Birkaç gün önce popüler olan bir eğilimin, yarın gözden düşmesinin çok şaşırtıcı olmayacağı bir ortamda; önemini hiç yitirmeyeceğinden emin olabileceğimiz az sayıda şeyden bir tanesi de içerik. Yukarıdaki adımlar ve markaların hedeflerine göre tabii ki daha fazlası göz önünde bulundurularak oluşturulmuş başarılı bir içerik stratejisi; hikayenizi nasıl anlatacağınız, hangi platformlardan nasıl faydalanacağınız, hangi kullanıcılarla iletişim kuracağınız ve nasıl bir dil kullanacağınız gibi önemli sorulara cevap bulmanızı sağlayacaktır. Bu sayede siz de de içerik üretiminden siteniz ve markanız için maksimum verim alabileceksiniz.

ÇalışmaSüreci

Sizi ve Hedef Kitleyi Tanıma

Hedef ve KPI Belirleme

Organik Trafik Potansiyelinizi Belirleme

Operasyona Başlama

Teknik-İçerik Düzenlemeleri

Dönüşüm Performansını Arttırma

Tüm Süreçleri Optimize Etme

Aylık Bazda Performans Raporlama

Karar verdiniz mi? İşinizi konuşalım

İhtiyaçlarınıza yönelik çözüm önerilerimizi bizden dinleyin

Kurumsal iletişim

info@alicecreativeworks.com

Hızlı iletişim

0 (212) 999 91 81

Bu web sitesi, web deneyiminizi iyileştirmek için tanımlama bilgilerini kullanır.
Explore
Drag